Hava Soğutmalı Chiller

Hava Soğutmalı Chiller

Hava Soğutmalı Chiller Sistemleri

Hava soğutmalı chiller grupları kondenser soğutmasını dış ortamdaki hava ve fanlar yardımıyla sağlayan cihazlardır. Hava soğutmalı chillerin kondanseri bakır boru üzerine yerleştirilmiş alüminyum kanatlar ısı transferini (ısı transfer yüzey alanını) arttırmak için kullanılmaktadır. Boruların içinde dolaşan kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan fanlar yardımıyla dış ortamda bulunan hava üzerinden geçirilerek yoğuşma sağlanır. İhtiyaca göre standart ve heat pump modelleri bulunur. Heat pump modelleri genellikle konfor amaçlı ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılar. CTS chiller teknik servis olarak vermiş olduğumuz kesintisiz ve minimum maliyet Evaparatör:

Başlıca Chiller Ekipmanları

  • Evaparatör.

Shell and tube veya heat exchanger tiplerinde belirlenerek, minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar. Buharlaştırıcılar uygun koruyucu ekipmanlarla izole edilmiş olmalıdır.

  • Kondenser.

Hava soğutmalı kondenser, bakır boru üzerine yerleştirilmiş alüminyum kanatlardan oluşan yapı sayesinden kondanser yoğuşmasını dış ortamdan sağladığı hava ile yapmaktadır.

  • Fan ve Motoru.

Hava soğutmalı ve kondenserli cihazlarda soğutucu gazın yoğuşmasını sağlamak üzere motoru ile direkt akuple yüksek verimli aksiyel fan kondanser üzerine monte edilmiştir.

  • Güç ve Kontrol Sistemi.

Güç ve Kontrol sistemi cihazın çalışması için gereken elektriksel güç kaynağı ve cihazın çalışması esnasında gerekli olan verileri kontrol eden pano kısmından oluşmaktadır.  Cihazın sağlıklı çalışmasını denetler ve olası arızaları kontrol ederek cihazı güvenle durdurmayı sağlar.

  • Mikroprosör Kontrol Modeli.

Chiller cihazların kontrolü mikroişlemci kontrol modülü tarafından kontrol edilir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızalarının kolaylıkla görülmesini sağlar. Mikroişlemci kontrol modülünün ana fonksiyonları:

1.Su sıcaklığı düzenlemesi( Pi-kontrol)
2. Kompresör koruması.
3. Kompresörlerin (Düzenli ve sıralı çalıştırılması)
4. Her bir kompresörün çalışma saatlerini kaydetme.
6. Arıza saatlerini ve arıza sebeplerini kayıt etme özelliği.

HAVA SOĞUTMALI CHILLER

Chiller hava soğutmalı grupları Kondenser soğutması dış ortamdaki kendi ısısını fanlar yardımıyla hava ile dengeleyen cihazlardır. Chillerin Hava soğutmalı  kondanseri bakır boru üzerine yerleştirilmiş alüminyum kanatlar ısı transferini (ısı transfer yüzey alanını) arttırmak için kullanılmaktadır.

  • Evaparatör.
  • Kondenser.
  • Fan ve Motoru.
  • Güç ve Kontrol Sistemi.
  • Mikroprosör Kontrol Modeli

Hava Soğutmalı Chiller iklimlendirme Gruplarına Profesyonel Hizmet Garantisi

CHILLER Servisimiz ve Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için 7/24 lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz..

whatsapp
whatsapp