Su Soğutmalı Chiller

Chiller Su Soğutmalı

SU SOĞUTMALI CHİLLER

Su soğutmalı chiller grupları kondanser soğutmasını su ile sağlayan cihazlardır. Kondenseri Shell and tube (Kovan tip) veya heat exchanger(plakalı tip) olan cihazlardır. Kondanserin iç hacminin bir kısmında soğutma kulesinden dönen su dolaşır. Diğer kısmında ise kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan bulunur.

Soğutucu akışkanın su ile direkt teması olmaksızın ısı transferi yapılarak yoğuşma sağlanır. Isınan su tekrar soğutulması için pompalar yardımıyla su soğutma kulesine yönlendirilir. Bu tip cihazlarda su soğutma kulesine ihtiyaç duyulmaktadır. Kule kullanımı sebebiyle geçiş mevsimlerinde ve düşük dış hava sıcaklıklarında yoğuşma basıncını muhafaza edebilmek için otomasyon sistemlerine’ de ihtiyaç duyulur.

CTS Chiller teknik servis  olarak vermiş olduğumuz kesintisiz ve minimum maliyetli servis çözümlerimizle ihtiyacınız olan teknik desteği vermekteyiz.

Başlıca Chiller Ekipmanları

  • Kompresör:

Tek sistemde 1 kompresörden 8 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır.

  • Evaparatör.

Shell and tube veya heat exchanger tiplerinde belirlenerek, minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar. Buharlaştırıcılar uygun koruyucu ekipmanlarla izole edilmiş olmalıdır.

  • Kondanser.

Shell an tube veya heat exchanger tiplerinde belirlenerek, minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar.

  • Güç ve Kontrol Sistemi.

Güç ve Kontrol sistemi cihazın çalışması için gereken elektriksel güç kaynağı ve cihazın çalışması esnasında gerekli olan verileri kontrol eden pano kısmından oluşmaktadır.  Cihazın sağlıklı çalışmasını denetler ve olası arızaları kontrol ederek cihazı güvenle durdurmayı sağlar.

  • Mikroprosör Kontrol Modeli.

Chiller cihazların kontrolü mikroişlemci kontrol modül tarafından kontrol edilir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızalarının kolaylıkla görülmesini sağlar. Mikroişlemci kontrol modülün ana fonksiyonları:

1. Su sıcaklığının düzenlemesi ( Pi-kontrol)
2. Kompresör koruması.
3. Kompresörlerin (Dengeli ve sıralı çalıştırılması)
4. Her (1) kompresörün çalışma saatlerini kaydetme.
6. Arıza saatlerini ve arıza sebeplerini kayıt etme özelliği.

CHILLER SU SOĞUTMALI

Su Soğutmalı Chiller  sistemlerinin diğer bir şeklidir. sistem aynıdır yalınız bu Chiller soğutucularının bakır boru içinde dolaşan gaz kütlesini soğutmak için soğutucu olarak suyun kullanıldığı sistemlerdir. Su Soğutmalı Chiller Modelleri havadar bir alanın mümkün olmadığı yerlerde genellikle kurulduğu mekanın veya işetmenin kazan dairelerinde yani bodrum veya zemin katlara montajı gerçekleştirilir.

Su Soğutmalı Chiller iklimlendirme Gruplarına Profesyonel Hizmet Garantisi

CHILLER Servisimiz ve Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için 7/24 lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz..

whatsapp
whatsapp