Su soğutmalı Chiller Cihazları

Mayıs 06 2016
Chiller Su Soğutmalı Servsi

Su soğutmalı Chiller Cihazları;

Su soğutmalı chiller cihazları havadar olmayan, zemin, bodrum ya da kazan dairesi gibi yerlerde sıklıkla tercih edilir. Bu cihazlar kapalı alanlar için en ideal ve verimli sistemlerdendir. Birçok sanayi ve endüstri tarafından kullanılırlar. Hastane veya komple bina soğutmalarında da su soğutmalı chiller cihazlarından yararlanılır.

Su Soğutmalı Chiller Servisi
Su Soğutmalı Chiller;

Kondanseri su ile soğuyan chiller sistemlerden olan bu cihazlarda kule fanları bulunur. Bakır boru içerisinde ısınan gazın ısısını su alır ve su yukarıda kule fanlarında soğur. Bu, chiller soğutucuların en basit şekilde çalışma prensibidir. Chiller soğutucu cihazların soğutma sistemlerinde üç ana eleman bulunur. Bunlar kompresör, evaporatör ve kondanserdir. Ayrıca birçok yardımcı elemana da gereksinim vardır; soğutma sisteminde, soğutucu akışını kontrol etmek için expansion valf veya kılcal boru, termostat, dryer filtre, likit tutucu, sight glass, manometre ve termometre gibi çeşitli ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanların hepsinin belli çalışma ömürlerinin olduğu unutulmamalıdır. Chiller su soğutmalı cihazlara yıllık periyotlarda bakım yapılması önemlidir. Eskiyen ve yıprayan parçalar mutlaka yenileriyle değiştirilmeli ve sistemin sorunsuz çalıştığından emin olunmalıdır.

Su Soğutmalı Chiller Servisi
Su Soğutmalı Chiller;

Su soğutmalı chiller cihazlar enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgahları ve benzeri uygulamalarda kullanılarak kullacıya en ideal koşulları sağlar. Bu uygulamarda gereken sabit sıcaklık sağlama ve etkili soğutma işlemlerini yüksek performansla karşılarlar. Üstelik dar alanlar için dizayn edilen modelleri ile yer kaplamaz ve kullanıcı yer yaratırlar. Dar yerlerde de kullanılabilirler.

Write a Reply or Comment

whatsapp
whatsapp