Chiller Bakımı Neden Gereklidir

Şubat 20 2016
Chiller Bakımı Neden Gereklidir

Chiller Bakımı Neden Gereklidir

Tüm makine prensibi ile çalışan cihazlar uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Ama makineler çalışmaya bağlı olarak yorgunluk yaşarlar. Tıpkı bir otomobilin belli sürelerde bakım görmesi ve yedek parçalarının değişmesi gerektiği gibi chiller sistemlerine de periyodik olarak bakım sağlanması ve cihazın belli parçalarının belli zamanlarda değiştirilmeleri gerekir. Bu sayede chiller soğutma sistemlerin verimleri ve performasları ilk günkü gibi devam edebilir. Unutulmamalıdır ki soğutma sistemlerinin çalışmalarına bağlı olarak yaşadıkları makine yorgunluğu enerji tüketimini % 15 ile % 30 oranında yükseltebilir. Bu nedenle servis, yedek parça değişimi ve bakım chiller cihazları için oldukça önemlidir.

Chiller Bakımı Neden Gereklidir
Chiller Bakımı Neden Gereklidir;

Chiller cihazlar için en uygun yıllık bakım zamanı Mart ayı başlarıdır. Chiller cihazlarının, sezon başında ilk çalıştırma ve bakımı, sezon sonunda ise sonlandırılması ve son bakımı kesinlikle yapılmalıdır. Bu bakım süreci sayesinde yaşanacak olumsuzluklar giderilebilir, üretim sürecinde yaşanacak aksaklıklar önlenebilir. Üstelik olası artış gösterebilecek tüketim maliyetlerinden de kurtulunabilir.

Chiller Bakımları
Chiller Bakım Neden Gereklidir;

Chiller soğutma sistemlerinin bakımları yapılması gerektiği kadar bakımların uzman ve işinde profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi de bir o kadar önemlidir. Bakım ve servis hizmetleri mutlaka eğitimli elemanlara sahip ve bu işte uzun yılların verdiği deneyimi olan bir yerden alınmalıdır. Bu firmalardan alınacak olan teknik destek sayesinde en uygun bakım en makul fiyatlarda gerçekleştirilir ve chiller cihazlar bir yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışır.

Write a Reply or Comment

whatsapp
whatsapp